گروه ایسر متعهد می شود تا سال 2050 انتشار کربن خالص صفر داشته باشد

گروه ایسر متعهد می شود تا سال 2050 انتشار کربن خالص صفر داشته باشد


تایپه (19 آوریل 2023) Acer Inc. (TWSE: 2353) متعهد شده است تا سال 2050 به انتشار خالص کربن صفر برسد و استراتژی خالص صفر خود را اعلام کرده است که 9 جهت را تحت سه ستون اصلی عملیات، محصولات و خدمات و زنجیره ارزش مشخص می کند. 9 استراتژی عبارتند از: به حداقل رساندن مصرف انرژی. استفاده از انرژی های تجدیدپذیر؛ حذف و جبران کربن؛ محصولات و خدمات کم کربن؛ انتخاب مواد پایدار؛ برنامه های کاربردی هوشمند، دایره ای و تجدید پذیر؛ تعهد به اهداف کاهش کربن، تولید سبز و تدارکات؛ و اقتصادهای کم کربن و دایره ای را برای کاهش ردپای کربن کلی درک کنید.

ایسر همچنین قرارداد بلندمدت خرید برق شرکتی (CPPA) در مورد انرژی های تجدیدپذیر را با Energy Helper TCC Corp، یکی از شرکت های تابعه سیمان تایوان، امضا کرد که سالانه حدود 10 میلیون کیلووات ساعت برق بادی ارائه می کند تا به تدریج تحقق یابد. هدف تامین 100 درصد برق تجدیدپذیر تا سال 2035 و حرکت به سمت انتشار خالص کربن صفر تا سال 2050 برای گروه ایسر است.

جیسون چن، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ایسر گفت: «علاوه بر تعهد ایسر برای رسیدن به صفر خالص، ما به دلیل گزارش شفاف ESG و اقدامات خود با مأموریت پایداری Earthion، به رسمیت شناخته شده‌ایم. در مرحله بعد، اهداف ما این است که به بی‌طرفی کربن در میان عملیات‌های جهانی خود دست یابیم، محصولات کم کربن و هوشمند طراحی کنیم، و با شرکای زنجیره تامین خود برای ایجاد تغییرات پایدار کار کنیم و در نهایت در مسیر خود به سمت انتشار خالص کربن صفر تا سال 2050 حرکت کنیم.

استراتژی خالص صفر ایسر

از سال 2015، ایسر بیش از 40 درصد برق تجدیدپذیر را برای هشت سال متوالی تامین کرده است که از طریق ساخت سایت های تولید انرژی خورشیدی خود و خرید گواهینامه های انرژی تجدیدپذیر به دست آمده است. ایسر صاحب بزرگترین نیروگاه خورشیدی در شمال تایوان است و تجهیزات تولید برق خورشیدی را در هلند، آلمان و اسپانیا نصب کرده است. در سال 2022، ایسر یک CPPA انرژی تجدیدپذیر بلندمدت با شرکت سیمان تایوان امضا کرد تا به اهداف مرحله‌ای استفاده از 60 درصد برق تجدیدپذیر تا سال 2025، تامین 100 درصد برق تجدیدپذیر تا سال 2035 و دستیابی به انتشار خالص کربن صفر تا 20 سال برسد.

علاوه بر این، در راستای مسیر 1.5 درجه سانتی گراد، ایسر انتظار دارد به هدف کاهش 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای در مقایسه با سال 2019 دست یابد. (1) تا سال 2030. از سال 2020، ایسر چارچوب افشای مالی مرتبط با آب و هوا (TCFD) را در گزارش های خود ادغام کرده است تا ریسک ها و فرصت های مرتبط با آب و هوا را بهتر مدیریت کند، انعطاف پذیری آب و هوای شرکت را تقویت کند، و از طریق مکانیزم داخلی قیمت کربن، بخش های مختلف را تشویق کند. عملیات جهانی برای انجام فعالانه اقدامات کاهش کربن، توسعه محصولات و خدمات با انرژی کارآمد، و ارزیابی راه حل هایی مانند معرفی راه حل های طبیعی و فناوری های کربن منفی.

محصولات کم سازگار با محیط زیست که به SDG ها پاسخ می دهند

روندهای بین المللی در اعمال مالیات کربن بر تجارت، تولید گازهای گلخانه ای و مواردی از این قبیل به این معنی است که ردپای کربن محصولات ممکن است مستقیماً بر هزینه و رقابت آنها تأثیر بگذارد. با در نظر گرفتن مفهوم اقتصاد دایره ای، چرخه عمر محصولات و نوآوری هایی برای کاهش اثرات زیست محیطی، ایسر به دنبال ایجاد تعادل بین مدیریت محصول و عملکرد زیست محیطی است.

در سال 2022، یک ابزار ردپای کربن برای تکمیل گزارش کربن محصولات تجاری تجاری ایسر و دستگاه‌های ChromeOS معرفی شد. یک حالت جدید مدیریت انرژی در حالت آماده به کار برای کاهش مصرف انرژی رایانه‌های نوت‌بوک تا 39 درصد و رایانه‌های رومیزی تا 35 درصد در مقایسه با سال پایه 2016 ایجاد شد. در همان زمان، خط تولید سازگار با محیط زیست Vero ایسر به افزایش خود ادامه داد. استفاده از مواد سازگار با محیط زیست، مانند پلاستیک بازیافتی پس از مصرف (PCR) و پلاستیک متصل به اقیانوس (OBP)، گسترش این استفاده در سایر خطوط تولید برای کاهش ردپای کربن، اجرای اقدامات ملموس در راستای هدف اقتصاد دایره ای.

زیرمجموعه‌های ایسر نیز محصولات مختلف نوآورانه‌ای را عرضه کرده‌اند که مفهوم پایداری را در بر می‌گیرد، از جمله: پارکومتر هوشمند یکپارچه با ایستگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی که به سیاست جهانی صفر خالص برقی‌سازی حمل‌ونقل پاسخ می‌دهد. میز دوچرخه eKinekt که نیروی پدال زدن را به برق تبدیل می کند تا یک سبک زندگی پایدار و سالم ایجاد کند. وسایل نقلیه الکتریکی با اسکوتر الکترونیکی Xplova و ebii ebii. امکان اجرای انتشار کربن صفر در زندگی روزمره و پاسخگویی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDGs) از جمله SDG 3 برای سلامت و رفاه خوب، SDG 11 برای شهرها و جوامع پایدار و SDG 13 اقدام آب و هوایی.

برای سرعت بخشیدن به هدف خالص صفر با شرکای زنجیره تامین کار کنید

ایسر به عنوان یکی از برترین شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان، به دنبال تقویت اثرات مثبت بر محیط زیست از طریق اقدامات متحد است. با شروع پروژه انسانیت خود در سال 2017، کارمندان در سراسر جهان متحد شدند تا اقدامات سازگار با محیط زیست را انجام دهند و پایه و اساس شرکت را برای اجرای استراتژی انتشار کربن خالص صفر خود قرار دهند. در سال 2021، ایسر برنامه Earthion خود را برای گسترش مفهوم کاهش کربن به افراد همفکر راه‌اندازی کرد و شروع به همکاری نزدیک با تامین‌کنندگان و شرکا کرد تا اقداماتی را با تمرکز بر انرژی، طراحی محصول، طراحی بسته‌بندی، تولید، تدارکات و بازیافت انجام دهد. نسبت مواد پلاستیکی مورد استفاده در طول فرآیند تولید.

ایسر قصد دارد ارتباط با شرکای زنجیره تامین خود را از طریق جلسات ارتباطی سالانه ESG، جلسات تجاری موقت، آموزش تامین کنندگان CDP و دوره های آموزشی مرتبط با مدیریت کربن بهینه کند. علاوه بر این، مکانیسم مدیریت کارت امتیازی ESG ایسر، موجودی گازهای گلخانه ای تامین کنندگان، مدیریت کربن، اقدامات کاهش کربن و مصرف برق تجدیدپذیر را در ارزیابی تدارکات خود گنجانده است. این امر تأمین‌کنندگان را تشویق می‌کند تا متعهد به انتشار خالص کربن صفر باشند، اهداف کاهشی مانند RE100 یا SBT تعیین کنند و برای رسیدن به هدف صفر خالص تا سال 2050 تلاش کنند.

(1) دستیابی به محدوده 1 و 2 موجودی کربن.فروشگاه ایسر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *